چه تکنیک ها و عمل هایی می‌توانند باعث کاهش وزن من شوند؟

در کل به روش های مختلف از دست دادن وزن در عمل پزشکی باریاتریک (bariatric) گفته میشود. پزشکان باریاتریک میتوانند متخصصان تغذیه باشند که با تهیه رژیم غذایی لاغری برای افراد چاق، به کاهش وزن آن ها کمک می‌کنند. یا می‌توانند جراحانی باشند که با کمک عمل جراحی افراد چاق را برای همیشه درمان میکنند. ما کاری به متخصصان تغذیه نداریم چون می‌خواهیم به شیوه جراحی با چاقی خود مبارزه کنیم. برای همین منظور دنبال انوع روش های لاغری در حوزه جراحی هستیم. انواع عمل لاغری که در این حوزه به کاهش وزن کمک می‌کنند عبارتند از:

آیا من داوطلب عمل جراحی لاغری هستم؟

تعیین کننده ترین عامل برای انجام عمل لاغری ، محاسبه شاخص توده بدنی (BMI) است. اگر این شاخص در شما بین ۳۵ تا ۴۵ و یا بالاتر باشد و دست بر قضا با مشکلات و بیماری هایی مثل دیابت، فشار خون، ورم مفاصل، تنگی نفس و بیماری های قلبی و … مواجه باشید شما نامزد مناسبی برای این عمل خواهید بود

عمل جراحی لاغری چه کاری برای من انجام می‌دهد؟

برای افراد چاق، عمل لاغری واقعا می‌تواند زندگی‌ها را نجات دهد. برای این افراد ثابت شده‌است که از دست دادن وزن اضافی خطر سکته، حمله قلبی، سرطان و دیابت را کاهش می‌دهد.

آیا بیمه هزینه عمل جراحی لاغری من را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

البته نوع حمایت بیمه ای، به شرکتی بستگی دارد که شما را تحت پوشش قرار داده است. علاوه بر نوع بیمه، هزینه های نهایی و نحوه بازگشت و یا پرداخت وجه توسط بیمه به نوع بیماری هایی که همراه با چاقی هستند نیز بستگی دارد. . بنابراین بیمه ها معمولا میتوانند بیمار را تحت پوشش قرار دهند. اما اینکه تا چه حد هزینه ها را به شما بازمیگردانند را باید از شرکت بیمه خود بپرسید

با عمل جراحی لاغری چقدر از وزنم کم می‌شود؟

میزان کاهش وزن در هر بیمار متفاوت خواهد بود و به نوع عمل جراحی و پروسه ای که انتخاب می‌کنید یا برای شما توصیه میکنند بستگی دارد. با این حال، طبق گزارش کلینیک درمانی کلیولند، بیشتر بیماران ممکن است انتظار داشته باشند بین ۶۶ تا ۸۰ درصد از وزن اضافی خود را در طول ۱۸ تا ۲۴ ماه پس از جراحی چاقی خود از دست بدهند.

خلاصه

در نهایت قبل از اینکه بخواهید نزد متخصص جراحی لاغری بروید و مشکلات متعدد ناشی از چاقی‌تان را با او در میان بگذارید، حتما به نکات ذکر شده در این مقاله هم توجه کنید. هر چه بیشتر خود را برای این فرآیند آماده کنید، تاب و تحمل و کنار آمدن شما با آن بهتر خواهد بود.

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها